Müteahhitler Demir ve Çimento Fiyatlarına Zam Yağmuruna İsyan Etti, Fiyat Farkı Düzenlemesi Gündemde!

İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu üst üste gelen demir ve çimento fiyatlarına zam yağmuru sonrasında kamuoyu açıklaması yayımlayarak fiyatlara indirim, yeni düzenleme ve kamu müteahhitlerine fiyat farkı kararnamesi düzenlemesi talep etti.

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu son dönemde müteahhitlerin en çok şikayetçi oldukları konuların başında yer alan demir ve çimento fiyatlarına zam yapılması konusunda yeni açıklamalarda bulundu.

DEMİRİN KİLOGRAM FİYATI 6 AY İÇİNDE 2 KATINA ÇIKTI!

Kamuoyuna özel bir basın açıklaması gerçekleştiren İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu son 6 ay içerisinde demirin kilogram fiyatının 3,5 liralık seviyeden gelen üst üste zamlarında ardından 6 liraya yükseldiğini belirterek “Demir-çelik ürünlerinde ve diğer temel inşaat malzemelerinde yaşanan fahiş fiyat artışları, dövizde yaşanan artış, enflasyon ve faiz parametrelerini kapsayan ekonomik değerlendirmelerle izah edilememektedir.

Tek sorun fiyat artışları olmayıp, demir, çimento ve beton üretiminde dünyada ilk 8 ülke içinde yer almamıza rağmen iç pazarda malzeme tedarikinin zorlaşması da büyük bir sorun haline gelmiştir” sözleri ile hem fiyatların yükseldiğini hem de tedarik sorunlarının yaşanmaya başlandığını iddia etti.

screenshot 521 - Müteahhitler Demir ve Çimento Fiyatlarına Zam Yağmuruna İsyan Etti, Fiyat Farkı Düzenlemesi Gündemde!

KAMU MÜTEAHHİTLERİNE FİYAT FARKI KARARNAMESİ MÜJDESİ GELECEK Mİ?

Başkan Tellioğlu demir ve çimento fiyatları için çok acil bir düzenlemeye gidilmesini talep ederek fiyat indirimi yanı sıra üretim kapasitesinin de arttırılmasını ve sektörde yaşanan tedarik sorunlarının da çözülmesini istedi.

Kamuya iş yapan müteahhitlerin de imzalamış oldukları sözleşmeler nedeni ile büyük zarar ettiklerini belirterek kendilerine bu konuda destek verilmesini talep etti. Kamu müteahhitlerine fiyat farkı kararnamesi ve süre uzatımı gibi düzenlemelerin yapılması yeniden gündeme getirildi.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

0 (537) 343 21 90
Whatsapp
Konum