Loft Ev Ne Demek?

Loft Ev Ne Demek?

Günümüzde evin işlevselliği ön plana çıkması sayesinde, hem ev hem atölye halinde kullanılabilen Loft evler daha çok tercih edilmeye başlandı. Peki nedir bu Loft daire? Nerelerde bulunur? Loft daire kiralık seçenekleri bulunur mu? Aradığınız tüm soruların cevaplarını sizler için bu yazımızda derledik.

loft ev - Loft Ev Ne Demek?

Son zamanlarda oldukça popüler bir trend haline gelen loft evler çoğu kişinin aklına loft ev ne demek sorusunu getirmektedir. Loft evler eskiden fabrika ya da depo işlevinde kullanılmış olan yapıların dönüştürülmesiyle ortaya çıkmış dairelere denmektedir. Bu türden evler genel olarak bir asma kata sahip olmaktadır ve tavanları da oldukça yüksektir. Aynı zamanda loft daireler geniş olmaları ile de bilinmektedir. Loft evlerin ilk örnekleri 1970’li yıllarda ABD’de görülmektedir. Büyük şehirler gittikçe artan nüfusa yeterli miktarda konut sağlayamayınca artık kullanılmayan depo ve fabrika gibi endüstriyel tesisler restore edilmeye başlanmıştır. Bu tip evlerin bir başka özelliği de içerisinde çok sayıda duvar bulundurmamasıdır. Bu da yatak odası ya da mutfak gibi, normal tipte evlerin başka bir odada bulundurduğu ev bölümlerinin aynı alanda fakat farklı köşelerde olduğu anlamına gelmektedir. Bugün pek çok kişi loft evlerde oda ayrımı görevi görmesi için dolap ya da kitaplık gibi eşyalar kullanmaktadır.

Loft Evler Nasıl Dekore Edilir: Ahşap Loft Ev

Loft tipi evler daha spesifik bir tarza hitap ettiği için dekorasyon seçenekleri de ona göre değişmektedir. Loft evlere daha otantik bir hava vermek için en çok kullanılan malzeme ahşaptır. Daha modern türden evler oldukları için, örneğin, ahşap mobilya kullanımı akıllıca bir seçenek olacaktır. Yapacağınız ahşap tercihler ile beraber, metal ayrıntı ve dokulara odaklanırsanız ortaya modern ve tarz bir ev çıkacaktır. Ahşap ve metal uyumunun yanı sıra, loft evlerin vazgeçilmez bir faktörü tuğla duvarlardır. Yıpranmış duvar yüzeyleri eve farklı bir hava katacaktır. Loft evlerin mutfak dekoru da benzer bir düşünüşle tasarlanmaktadır. Daha çok çelik mutfak gereçleri tercih edebilirsiniz. Aydınlatmanın da evin genel moduna uyması açısından, daha büyük fener tipi ışıklandırmalar seçebilirsiniz. Loft daireler sıklıkla geniş alanlar oldukları için mobilyaları da geniş ve minimal tutmakta fayda vardır. Bunun için L tipi geniş koltuklar uygun olabilmektedir. Tercih edebileceğiniz tabloları ya da kitaplıkları da duvar boyunca uzanacak şekilde seçebilirsiniz.

LOFT EV KİRALIK NERELERDE BULUNUR?

Bu tip evlerin en sık rastlandığı şehir İstanbul olmak ile beraber, ikinci sırada Ankara ili ve üçüncü sırada da Eskişehir ili gelmektedir.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

0 (537) 343 21 90
Whatsapp
Konum